Home page > Aktuality > 20. výročí vstupu do NATO u KVV Brno

20. výročí vstupu do NATO u KVV Brno

Na Krajském vojenském velitelství Brno se ve čtvrtek 21. 3. 2019, u příležitosti 20. výročí přijetí ČR do NATO, uskutečnilo setkání představitelů státní správy, místních samospráv, složek IZS a dalších hostů působících na teritoriu Jihomoravského kraje. Účelem setkání bylo nejen připomenout si jednu z nejzásadnějších událostí v novodobých dějinách České republiky, ale také poděkovat za dosavadní spolupráci partnerům, se kterými Krajské vojenské velitelství spolupracuje při plnění svých úkolů.

Ředitel KVV Brno, plk. gšt. Ing. Radek Černý, MSS, v rámci svého vystoupení přiblížil hostům historii Severoatlantické aliance, její úkoly a poslání a seznámil je se zapojením AČR do plnění úkolů v rámci těchto mezinárodních struktur.

 

Na závěr připomenul úkoly, které armáda plní na teritoriu našeho kraje a to jak úkol profesionálních jednotek, tak také jednotky aktivní zálohy.

Součástí setkání bylo také vystoupení Vojenského uměleckého souboru Ondráš a prohlídka historické i současné vojenské výstroje.

Fotogalerie

Nahoru