Úvodní stránka > Aktuality > Pietní akt k ukončení 2. světové války ve Slavkově u Brna

Pietní akt k ukončení 2. světové války ve Slavkově u Brna

Ve čtvrtek 26. dubna se v parku slavkovského zámku sešli zástupci města, Senátu České republiky, ruského konzulátu, Armády České republiky, zástupci církví a obyvatelé Slavkova u Brna, aby si připomněli události spojené s osvobozením města Rudou armádou před 73 lety a uctili památku padlých rudoarmějců.

Úvodem účastníci položili věnce a kytice k památníku. Po přivítání účastníků zazpívali a zahráli žáci Základní umělecké školy F. France spolu s učiteli ruskou a poté i českou státní hymnu. Úvodní proslov přednesl starosta města, u mikrofonu pak vystoupil také zástupce Senátu České republiky i ruský konzul. Modlitbu společně pronesli zástupci Římskokatolické církve a Církve československé husitské.

Pietní akt v parku zakončila salva přítomných vojáků Armády České republiky. Poté se účastníci přesunuli na hřbitov, kde uctili památku občanů Slavkova, kteří položili životy za svobodu naší vlasti.

V rámci programu se veřejnosti prezentoval 74. lehký motorizovaný prapor z Bučovic. Za Krajské vojenské velitelství Brno se pietního aktu zúčastnil vedoucí oddělení obranných příprav major Ing. Martin Blecha.

Fotogalerie

Nahoru