Home page > Aktuality > Vojenské cvičení pěší roty AZ KVV Brno „Libavá – Jaro 2019“ splněno

Vojenské cvičení pěší roty AZ KVV Brno „Libavá – Jaro 2019“ splněno

V termínu 24. května – 3. června 2019 proběhlo vojenské cvičení příslušníků Pěší roty Aktivní zálohy KVV Brno „plukovníka Františka Kopuletého“ ve vojenském výcvikovém prostoru Libavá se zaměřením na střeleckou přípravu a taktickou činnost družstev v rámci II. etapy výcvikového cyklu a postupném začleňování „nováčků“, kteří prošli v loňském roce základním výcvikem ve Vyškově. Část jednotky souběžně s uvedeným výcvikem obdržela povolávací rozkazy do VVP Březina, kde se tradičně podílí na průběhu kurzu velitelů malých jednotek „Komando 2019“.

Na Libavou tedy vyjelo celkem 63 vojáků AZ v podřízenosti nového velitele roty
por. Ing. Michala Kvasnovského, s odbornou a technickou podporou instruktorů „partnerského“ VÚ 6142 a Střediska obsluhy výcvikových zařízení Libavá.

Dne 29. května se uskutečnily „ostré“ střelby ze samopalu vz. 58, kulometu vz. 59 L, pistole vz. 82 a RPG-7, při kterých se drilovalo především jejich ovládání, přesná palba a zásahy stanovených terčů.
O dva dny později následovalo zaměstnání na Anenském vrchu v házení obraných granátů z okopu, při kterém každý voják bez sebemenšího zaváhání splnil hod všem známou „ef jedničkou“.

Celkové výsledky, především pak z „dlouhých“ zbraní dokazují, že jednotka je připravena
na provedení bojových střeleb pěších družstev, které jsou plánovány na říjen letošního roku.


V rámci jarního vyvedení do VVP rota absolvovala také ověření fyzické zdatnosti dle norem pro vojáky z povolání, zúčastnila se taktického cvičení ve prospěch IZS JmK s tématikou plnění úkolů PČR v oblasti mezi Vracovem a Miloticemi, podílela se na organizaci a provedení mezinárodní střelecké soutěže v Drahanech, reprezentovala Aktivní zálohu na „IDET 2019“ a 1. června oslavila společně s dětmi jejich den na letišti v Medlánkách.

Na závěr lze konstatovat, že i přes náročnost výcviku a velkého množství plněných úkolů byly prioritní cíle splněny a zároveň potvrdit heslo: “Vojna není kojná“.

                                                                                                             VSD OOd KVV Brno

                                                                                                            kpt. Ing. Radim Zákoutský

Fotogalerie

Nahoru