Home page > Aktuality

Aktuality

Kalendář Vojenského fondu solidarity k dispozici na KVV Brno

Publikováno: 11.2.2021 Autor: Emil Kamenský

Pro zájemce z řad vojáků, zaměstanců resortu MO, aktivních záloh i pro širokou veřejnost je určen kalendář Vojenského fondu solidarity na rok 2021. K dispozici je stále také na Krajském vojenském velitelství v Brně, kde jej lze získat oproti předání dobrovolného příspěvku, který bude následně poukázán právě na Vojenský fond solidarity. Zájemci o tento kalendář se mohou přihlásit na čísle 973 444 032 nebo na e-mailu kamenskye@army.cz.

Pietní vzpomínka na popravené odbojáře v Breslau

Publikováno: 25.1.2021 Autor: Emil Kamenský

Památku odbojářů a vlastenců popravených před 76 lety v Breslau si položením kytice a tichou vzpomínkou na čestném pohřebišti brněnského Ústředního hřbitova připomněli zástupci Krajského vojenského velitelství v Brně.

Zemřel válečný veterán Bernard Papánek

Publikováno: 22.1.2021 Autor: Emil Kamenský

S lítostí jsme obdrželi zprávu o úmrtí válečného veterána, účastníka bitev u Tobruku i Dunkerque, pana Bernarda Papánka, čestného občana jihomoravského Vracova, kde také prožil své dětství. Zástupci Krajského vojenského velitelství Brno se s panem Papánkem naposledy setkali v listopadu 2019, právě při udělení čestného občanství obce Vracov. Z tohoto slavnostního dne vznikl článek, který níže připomínáme.

Uctění památky velitele výsadku Wolfram

Publikováno: 11.1.2021 Autor: Emil Kamenský

Dne 10. ledna uplynulo 35 let od úmrtí velitele paradesantního výsadku Wolfram, podplukovníka Josefa Otiska. Krajské vojenské velitelství Brno si památku tohoto hrdiny připomnělo položením kytice u jeho hrobu v Brně - Líšni.

Nový ředitel Krajského vojenského velitelství Brno

Publikováno: 4.1.2021 Autor: Emil Kamenský

Dnem 1. 1. 2021 byl na služební místo ředitele Krajského vojenského velitelství Brno jmenován plukovník gšt. Ing. Alois Matýzka.

Stránky

Nahoru